Rudzcy policjanci sprawdzają okoliczności kolizji do jakiej doszło w poniedziałkowy wieczór na skrzyżowaniu ulic Sprusa i Piastowskiej w dzielnicy Ruda 1. Autobusem kierował mężczyzna bez uprawnień, który miał w wydychanym powietrzu wartość alkoholu odpowiadającą ponad czterem promilom.

Do kolizjji doszło około godziny 19.55 w dzielnicy Ruda 1 na skrzyżowaniu ulic Sprusa i Piastowskiej. Kilka przystanków wcześniej do autobusu linii 255 jadącego z dzielnicy Godula do Halemby wsiadł młody niespełna 30- letni mężczyzna. Mężczyzna ten miał się powoływać kierowcy na to, że jest "nowym pracownikiem firmy" i szef posyła go aby mógł sie zapoznać z trasą.

Właściwy kierowca autobusu nie zorientował się i nie potwierdził tej informacji u swoich szefów. Trzydziestolatek został dopuszczony do kierowania autobusem firmy Man z pasażerami "na pokładzie".

Krótko po tym jak autobus ruszył z przystanku Ruda Kościół podczas wykonywania manewru skrętu w prawo kierujący zahaczył o znak drogowy i barierki oddzielające chodnik od jezdni. Następnie kierowca przejechał jeszcze kilkaset metrów do kolejnego przystanku tym razem już bez większych przygód. Na szczęście nikomu z pasażerów autobusu nic się nie stało.

W tym czasie informację o "dziwnie" jeżdżącym kierowcy autobusu otrzymali funkcjonariusze, którzy w bardzo krótkim czasie dojechali na miejsce zdarzenia. Kierowcą autobusu, któremu został on udostępniony okazał się Michał M lat 29 mieszkaniec Rudy Śląskiej, który w momencie prowadzenia pojazdu nie miał do tego żadnych uprawnień. Dodatkowo rudzianin miał w wydychanym powietrzu wartość alkoholu odowiadającą ponad czterem promilom.

Mężczyzna został zatrzymany w związku z popełnionym czynem. Zanim rudzianin wytrzeźwiał minęła ponad doba. Wtedy policjanci mogli zrealizować czynności z jego udziałem. Michał M usłyszał dwa zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi według którego do końca lutego 2014 roku nie powinien był on prowadzić żadnego pojazdu.

Teraz Michał M może spędzić w więzieniu nawet trzy lata.

Źródło: KMP RUDA

KOMENTARZE