10 kwietnia minął równy rok od katastrofy prezydenckiego samolotu, który podchodząc do lądowania w gęstej mgle rozbił się nieopodal smoleńskiego lotniska. W ubiegłą niedzielę mieszkańcy Górnego Śląska uczcili pamięć 96 ofiar tego tragicznego wydarzenia.

Chociaż minął rok, Polacy nadal pamiętają o tragedii, która rozegrała się pod Smoleńskiem. W niedzielę, 10 kwietnia, punktualnie o godzinie 8:41 w wielu miastach na Górnym Śląska minutą ciszy uczczono pamięć 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W Bytomiu w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego odprawiono Mszę Świętą w intencji ofiar katastrofy, natomiast w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu w kościele pod wezwaniem Świętego Pawła odmówiono w ich intencji modlitwę różańcową.

Prawie 100 osób wzięło udział w Marszu Pamięci, który zorganizowało ulicami Bytomia Stowarzyszenie Solidarni 2010. Uczestnicy w milczeniu, trzymając w ręku biało-czerwone flagi, przeszli spod kościoła Ducha Świętego na rynek, gdzie ze zniczy oraz kwiatów ułożyli symboliczny Krzyż Pamięci.

KOMENTARZE