Co miesiąc tysiące rodzin na Górnym Śląsku reguluje rachunki za gaz, prąd, czynsz czy abonament telefoniczny, korzystając z usług poczty lub agencji bankowych i finansowych. Te ostatnie kuszą klientów niskimi prowizjami, ale nie zawsze dają stuprocentową pewność, że pieniądze dotrą do adresata. Postanowiliśmy więc sprawdzić czy warto opłacać faktury w agencjach.

Sterty faktur przyprawiają wielu z nas co miesiąc o prawdziwy zawrót głowy. Opłata za mieszkanie, gaz, abonament za telefon czy kablówkę – pożerają część naszej pensji, ale kiedy doliczymy jeszcze do każdego rachunku prowizję, to dodatkowe koszty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych.

Na poczcie prowizja za większość rachunków na kwotę do 1000 zł wynosi 2 zł i 50 groszy, natomiast powyżej 1000 zł pół procent od płaconej kwoty. Nic więc dziwnego, że ponad 21 procent mieszkańców Górnego Śląska chętnie reguluje swoje rachunki w agencjach bankowych i finansowych, gdzie mogą liczyć na szereg udogodnień.

Na Śląsku bardzo pokaźną siecią placówek dysponuje Agencja Bankowa Monetia, która na rynku płatniczym działa już z powodzeniem od wielu lat i cieszy się sporym zaufaniem klientów.

Przed kilkoma laty kilka agencji finansowych upadło, a jej klienci pozostali na przysłowiowym lodzie. O czym warto więc pamiętać opłacając rachunki zapytaliśmy Miejskiego Rzecznik Konsumentów w Rudzie Śląskiej.

- Przed korzystaniem z usług tzw. okienek kasowych należy ustalić regularność świadczonych usług, zwrócić baczną uwagę na to w jakim terminie agencja bankowa przeleje pieniądze na odpowiednie konto oraz jak wygląda procedura reklamacyjna w przypadku niewłaściwego wywiązania się z umowy - powiedziała Joanna Ryndziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów w Rudzie Śląskiej.

Warto, więc opłacać rachunki jedynie w tych agencjach, które dają nam stuprocentową gwarancję, że nasze pieniądze dotrą tam, gdzie trzeba.

KOMENTARZE