Wakacje dobiegają powoli końca przed nami ostatni weekend odpoczynku wakacyjnego. Dla dzieci i młodzieży był to okres wolny od nauki szkolnej, dla dorosłych okres urlopów i wyjazdów na odpoczynek poza miejscem zamieszkania.

Policjanci odnotowali wzmożony ruch na drogach i to właśnie mundurowi z wydziału ruchu drogowego mieli najwięcej pracy w okresie wakacji. Funkcjonariusze dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo na drogach. Kontrolując prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci oraz stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze wydziału prewencji zwracali szczególną uwagę na pozostawiony przez nas dobytek i zapewniali bezpieczeństwo w miejscach naszego wypoczynku. Kontrolowali również rejon jezior oraz przyległego terenu, gdzie zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Wielokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które przeceniły swoje możliwości w pływaniu. Jednak nie udało się uniknąć tragedii nad wodą. Od kwietnia w naszym kraju doszło do 300 utonięć, najwięcej ich odnotowano w wakacyjne upały. W Rudzie Śląskiej wakacje przebiegły spokojnie, nie doszło do żadnych krytycznych zdarzeń, ani nad wodą, ani na drogach.

Dla Telewizji Sfera okres wakacji również dobiega końca. W weekend emitowany będzie ostatni odcinek Wakacji z Telewizją Sfera. Wszystkich fanów motoryzacji zapraszamy w sobotę, startujemy jak zwykle o godzinie 10:00.

Media

KOMENTARZE