1 października ponownie otworzyły się bramy Stadionu Śląskiego dla wszystkich sympatyków sportu i rozrywki. Marszałek Województwa Śląskiego jest dumny z podjęcia decyzji o modernizacji obiektu.

 

Dzień Otwarty to również święto dla biegaczy, którzy swój Finish Silesia Marathon zakończyli właśnie na nowym obiekcie. Było to dla nich ogromnie i niezapomniane przeżycie. Lekkoatletyka ma na stałe zagościć na chorzowskim obiekcie.

Stadion to historia polskiego sportu, będą tu organizowane największe wydarzenia sportowe nie tylko lekkoatletyczne. Podczas Dni Otwartych odbył się również historyczny mecz wspomnień Polska - ZSRR, oldboje wystąpili w takich samych strojach w jakich grano w 1957 roku.

Na Stadionie Narodowym nie zapomniano również o Gerardzie Cieśliku, któremu została poświęcona wystawa upamiętniająca jego karierę sportową. To właśnie w meczu na Stadionie Śląskim w 1957 roku strzelił dwie pamiętne bramki.

Stadion Śląski zachwycił wszystkich przybyłych gości, którzy mogli przyjść na stadion, otrzymać pamiątkowy bilet i znaleźć swoje ulubione krzesełko.

W niedzielę na obiekcie było obecnych ponad 100 tys. ludzi. Otwarcie godne obiektu na które wszyscy czekaliśmy.

 

Media

KOMENTARZE