Współczesna medycyna daje niesamowite możliwości, ratowanie życia wcześniakom, operacje w łonie matki. Psychologia daje duże wsparcie w rozwoju małego dziecka jednak prawdziwe efekty przynosi połączenie medycyny i psychologii. To było celem konferencji zorganizowanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną w Zabrzu.

 

Propagowanie wiedzy z różnych dziedzin przez specjalistów zajmujących się dziećmi od momentu poczęcia pomoże efektywniej wspierać rozwój małych dzieci. Często jest to wiedza, którą powinni znać nie tylko lekarze ale przede wszystkim rodzice. Wykład dr Lucyny Kobielskiej na temat profilaktyki pro zdrowotnej przed, w trakcie i po ciąży dotknął tematów ciąż dość kontrowersyjnego. Plaga porodów przez cesarskie cięcie bez wskazania wynika z niewiedzy dotyczącej korzyści jakie przynosi dla układu immunologicznego dziecka poród drogą naturalną.

Podejmowane tematy prowadzić mają do głębszej dyskusji i wypracowania wspólnego stanowiska zgromadzonych środowisk, dlatego konferencja zakończyła się wspólnymi warsztatami z udziałem gości oraz prelegentów.

 

Media

KOMENTARZE