Przedstawiciele uczelni wyższych spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim z władzami województwa Śląskiego aby podpisać List Intencyjny. Sygnatariusze zobowiązali się do współpracy na rzecz harmonijnego rozwoju przestrzennego regionu.

 

Zarząd Województwa chce wykorzystać potencjał i doświadczenie drzemiące w środowisku akademickim. Przedstawiciele uczelni przyznają, że jakość przestrzeni miejskiej wpływa na jakość życia jej mieszkańców, dlatego projekty mają wykorzystywać w maksymalnym stopniu dostępne zasoby przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne.

Ci, którzy o gospodarowaniu przestrzenią myślą już teraz otrzymali nagrody i wyróżnienia w ramach 18. edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W tegorocznej edycji wystawiono 27 realizacji z 17 gmin, wśród nich iluminacja Opery Ślaskiej w Bytomiu, "Promenada" nad jeziorem Paprocańskim czy Park 12C na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Grand Prix w konkursie odebrali przedstawiciele Medusa Group za projekt biurowca firmy Kanlux w Radzionkowie. Najwięcej wyróżnień otrzymały w tym roku Tychy.

W konkursie udział wzięło wielu młodych architektów i projektantów, to oni będą decydowali w przyszłości o rozwoju śląskiej przestrzeni. Wyjątkowość przestrzeni jako zasobu polega na tym, że jest nieodnawialna o czym zawsze warto pamiętać.

 

Media

KOMENTARZE