Zbliżają się święta, a dni je poprzedzające to czas, kiedy organizowane są jarmarki świąteczne. Taki  jarmark po raz kolejny zorganizowano w dzielnicy Nikiszowiec w Katowicach. Ta klimatyczna impreza odbyła si w miniony weekend.

 

W tym roku na Nikiszowiec przybyły tłumy. Nie zabrakło regionalnych potraw i atrakcji dla dzieci, bo jarmarki od dawna służą nie tylko zakupom, ale są okazją do miłego spędzania czasu i dobrej zabawy.

To co jest wyjątkowe w tym jarmarku to miejsce - za straganami widać zabudowę górniczego osiedla, które jest turystyczną atrakcją województwa śląskiego. Dzięki rekordowej liczbie wystawców na Nikiszowcu można było poczuć klimat świąt i poznać tradycje Śląskie.  Wśród wystawców dominowali m. in. twórcy rękodziała, malarstwa, rzeźby, ozdób świątecznych i biżuterii. Jednym słowem - każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. A pamiątki z Nikiszowca i Górnego Śląska na pewno będą wyjątkowym prezentem - podkreślali uczestnicy jarmarku.

Ci, którzy nie mieli czasu odwiedzić jarmarku na Nikiszowcu w tym roku niech już dziś rezerwują czas na kolejną edycję imprezy, która odbędzie się za rok. W tym wyjątkowym miejscu, jak nigdzie indziej, można poczuć magię świąt.

 

Media

KOMENTARZE