W zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca rozdane zostały prestiżowe Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

 

Na tej sali spotykają się ludzie spełnieni, którzy nie zamierzali rościć sobie pretensji o to, że coś im się należy, tylko często od młodego wieku brali sprawy w swoje ręce i, najczęściej z bożą pomocą i zaciśniętymi ustami, parli do przodu - mówił otwierając wydarzenie Tadeusz Donocik - Prezes RIG w Katowicach i Przewodniczący Kapituły, którą tworzą przedstawiciele izb gospodarczych z Katowic, Bielska-Białej, Częstochowy, Rybnika i Opola, śląscy i opolscy samorządowcy oraz reprezentanci świata kultury, nauki i mediów.

Najważniejszy, Diamentowy Laur, został złożony na ręce Kazimierza Pazgana, twórcy Grupy Konspol. Śląski Laur odebrał również Artur Rojek. Platynowy Laur trafił między innymi do znanego Rudzianina, architekta - Roberta Koniecznego. Uniwersytetowi Śląskiemu w 50-tą rocznicę powstania Kapituła przyznała Kryształowy Laur z Diamentem. W kategorii „Nauka i Innowacyjność” uhonorowani zostali przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, obchodzącego 80-lecie istnienia. Z kolei Filharmonia Śląska oraz Dyrektor Mirosław Jacek Błaszczyk, a także Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, świętująca 70 lat funkcjonowania, chwalić mogą się Platynowym Laurem w kategorii „Kultura i Media”. Złoty Laur „Nauka i Innowacyjność” przypadł Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W kategorii „Media” przyznano wawrzyn Wydawnictwu Górniczemu i Muzeum Historii Katowic. Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości wyróżnione zostało jako „Instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm”. Wśród wyróżnionych znalazła się także Urszula Koszutska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.
Łącznie uhonorowanych zostało 88 osób i instytucji.

Uhonorowani to wyjątkowi ludzie ze świata nauki, kultury, polityki i biznesu, którzy pracują dla Śląska od wielu lat, odnoszą sukcesy i dzielą się swoją kompetencją z innymi.

 

KOMENTARZE