W ramach Roku Profilaktyki Raka Piersi w sobotę w Jaworznie zainaugurowano „Śląskie. Dla Kobiety”. Jest to nowa kampania społeczna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego mająca na celu zmniejszenie ilości zachorowań na raka piersi wśród mieszkanek regionu.

 

Akcje edukacyjne na rzecz profilaktyki raka piersi są wciąż konieczne. Celem tej inicjatywy jest nie tylko uświadamianie jak najszerszej grupy kobiet, ale również zachęcanie do poddawania się badaniom profilaktycznym. Na drogach pojawi się również PINK Bus z materiałami informacyjnymi i ze specjalistami z zakresu profilaktyki raka piersi.

Według statystyk rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Kobiety potrafią walczyć. Jednak, aby wcześnie wykryć nowotwór, warto znać pewne zasady jak to zrobić w domu.

W ramach wydarzenia dla pań przygotowano szereg atrakcji, takich jak: pokaz mody, porady brafitterki oraz trenera personalnego. Gościem programu była również Agnieszka Cegielska, która specjalnie dla kobiet zaprezentowała swoją książkę „Naturalnie”.

Zwiększenie świadomości na temat chorób nowotworowych – to wciąż ważne, dlatego Sejmik Województwa Śląskiego zadecydował, że rok 2018 będzie obchodzony m.in. jako Rok Profilaktyki Raka Piersi. 

Media

KOMENTARZE