Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu informuje o zmianach, jakie czekać będą na wszystkich zmotoryzowanych od poniedziałku 7 marca. Tego dnia na placu akademickim wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy.

Od 7 marca mieszkańców Bytomia i podróżujących po tym mieście czeka stała zmiana ruchu w okolicach placu Akademickiego. W celu usprawnienia ruchu w centrum miasta oraz zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu zarówno podróżujących oraz pieszych bytomski Miejski Zarząd Dróg i Mostów postanowił wprowadzić w tej części miasta ruch jednokierunkowy.

Od najbliższego poniedziałku po stronie numerów nieparzystych ruch będzie odbywał się od ulicy Żeromskiego w kierunku ulicy Prusa. Natomiast po stronie numerów parzystych od ulicy Prusa w kierunku ulicy Żeromskiego.

Zmiana która ma charakter stały podyktowana jest staraniami o uporządkowanie ruchy w centrum miasta. Czynnikiem wpływającym na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego są także nowe zasady dotyczące parkowania w najbliższej okolicy. Dla wszystkich parkujących w okolicach placu Akademickiego oraz ulic Prusa oraz Żeromskiego ważna informacja. Parkowanie będzie możliwe tylko przy jednej krawędzi jezdni.

To nie jedyne prace remontowe jakie na terenie Bytomia są przeprowadzane. Na oficjalnej witrynie miasta.Znajduje się mapa pokazująca najważniejsze prace remontowe prowadzone na bytomskich drogach. Mieszkańcom Szombierek przypominamy o pracach remontowych na skrzyżowaniu ul. Zabrzańskiej oraz Wolności.

Podróżującym po Rudzie Śląskiej przypominamy także o zmianie organizacji ruchu na ulicy 1-go Maja . Droga została zwężona do dwóch pasów ruchu. W najbliższym czasie, na przełomie marca i kwietnia czeka podróżujących kolejna zmiana, wówczas zostanie wprowadzony objazd pomiędzy ścianami powstającego w tym miejscu wiaduktu.

KOMENTARZE