Rada Konsultacyjna ds. wdrażania funduszy ZIT podsumowała swoją półroczną działalność bytom.pl

Rada Konsultacyjna ds. wdrażania funduszy ZIT podsumowała swoją półroczną działalność. Wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane. Wnioski o dofinansowanie w ramach funduszy ZIT na 2016 rok - złożono - mówi Dariusz Stankiewicz, Wiceprezes Zarządu Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.

Do końca roku musimy tylko ukończyć bazę podmiotów z którymi instytucje reprezentowane w Radzie współpracują. Baza pozwoli upowszechnić informacje o możliwościach współpracy, czyli na przykład wspólnego składania wniosku o dofinansowanie. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie szeroka sieć współpracy między podmiotami z całego Subregionu Centralnego – dodaje Dariusz Stankiewicz, Przed nami kolejny rok wzmożonej działalności.

Wśród głównych zadań Rady na 2017 rok znalazło się między innymi: publikacja aktualności ZIT za pośrednictwem portalu ngo.slaskie.pl, włączanie do współpracy ciał opiniodawczo-doradczych (np. rad młodzieżowych, rad seniorów) oraz monitorowanie zatwierdzanych przez samorządy programów rewitalizacji – dodał Radosław Nowakowski, Prezes Zarządu Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.

Przypomnijmy. Rada Konsultacyjna utworzona została 14 kwietnia br. w Gliwicach. Docelowo ma doradzać Zarządowi Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego szczególnie, w procesach związanych z wdrażaniem i ewaluacją wydatkowania funduszy unijnych, w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych (ZIT). Głównym zadaniem Rady jest wspieranie Zarządu Związku w rozwiązywaniu problemów strategicznych oraz włączanie partnerów społecznych w realizację przedsięwzięć w ramach wsparcia ZIT, którego budżet na lata 2014 – 2023 sięga blisko 800 milionów euro. Przewodniczącym Rady jest Radosław Nowakowski, Prezes Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.

Posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. wdrażania funduszy ZIT – podsumowujące półroczną działalność odbyło się w Bytomiu z inicjatywy Przewodniczącego Rady - Radosława Nowakowskiego. Gościem spotkania był Andrzej Panek, I Zastępca Prezydenta Bytomia, który w swoim wystąpieniu poinformował Radę o przebiegu prac nad bytomskim Gminnym Programem Rewitalizacji oraz wyraził zadowolenie z zaangażowania organizacji pozarządowych w proces zagospodarowania funduszy europejskich w ramach bytomskiej rewitalizacji.

Rada omówiła także plan pracy i szkoleń na przyszły rok. Założenia harmonogramu naboru wniosków o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na 2017 r. przedłożyła Marta Jasińska-Dołęga, Przedstawiciel Biura Związku Subregionu Centralnego.

źródło: bytom.pl

KOMENTARZE