"Lego budowle" w Bytomiu bytom.pl

Wielka wystawa budowli i innych konstrukcji z klocków LEGO już za kilka dni powstanie w bytomskim Teatrze Rozbark. Na imprezę w sobotę i niedzielę zapraszamy nie tylko najmłodszych fanów kultowych klocków, ale wszystkich, którzy nadal lubią odkrywać w sobie dziecko.

Na wystawie w Bytomiu będzie makieta miasteczka o wielkości 25m2, zbudowana w całości tylko z klocków LEGO. Swoją premierę będzie miał model pałacu Tiele – Wincklerów w Miechowicach odtworzony na podstawie zachowanych fotografii oraz nieistniejący już stary bytomski dworzec. Nie zabraknie też innych modeli nawiązujących do śląskich klimatów, takich jak np. wieża ciśnień przy ul. Oświęcimskiej, Kopalnia Guido wraz z podziemnymi chodnikami czy pałac w Świerklańcu.

Prawdziwą gratką dla entuzjastów duńskich klocków, będą modele budowane przez pojedyncze osoby, takich jak np. zaskakujący swoją wielkością dwumetrowy model Gwiezdnego Niszczyciela z Gwiezdnych Wojen czy podobnej wielkości makieta u-boota.

Twórcami wystawy są członkowie Stowarzyszenia Zbudujmy.To, zrzeszającego fanów klocków LEGO, którzy każdą swoją wolną chwilę spędzają na konstruowaniu z klocków fantastycznych makiet rodem z planów filmowych, ale też nawiązujących do różnych stylów architektonicznych.

Warto przyjść na tę imprezę i nie tylko wziąć udział w zabawie, która rozwija wyobraźnię, ale też poszerzyć swoją wiedzę: historyczną, podczas budowania modeli i techniczną, podczas budowania modeli ruchomych inspirowanych literaturą, malarstwem czy filmami – mówi Grzegorz Ludwiczek ze Stowarzyszenia Zbudujmy.To. Podczas dwudniowej wystawy młodsi i starsi będą też mogli sami pobudować z udostępnionych klocków, a także wziąć udział w konkursach.

Wystawa w Teatrze Rozbark (ul. Kilara 29) rozpocznie się w sobotę, 18 marca o 10.00 i potrwa do 18.00. W niedzielę, 19 marca ekspozycję można oglądać od 10.00 do 15.00. Wstęp wolny. Organizatorem imprezy są: Stowarzyszenie Zbudujmy. To i Miasto Bytom.

źródło: bytom.pl

KOMENTARZE