9 GRUDNIA 2017, GODZ. 12:00
Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnym, wspólnym strojeniu choinki na bytomskim dworcu PKP!

 

Już 9 grudnia o godzinie 12 startuje V edycja wydarzenia "Stroimy choinkę na bytomskim dworcu PKP"!
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Bytomia i przyjaciół z sąsiednich miast do wspólnego strojenia choinki, którą ponownie w holu dworca postawi Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.
Każdy kto przyniesie swoje świąteczne bombki lub dekoracje będzie mógł z innymi zawiesić je na przygotowanej choince i wspólnie z innymi stworzyć to wyjątkowe i najpiękniejsze drzewko świąteczne na świecie!
W trakcie akcji, oprócz strojenia choinki, wystąpią bytomskie dzieci w ludowych rozbarskich strojach, młodzi bytomscy artyści a na zakończenie chór "Wrzosy Jesieni" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bytomia. Specjalny świąteczny blok przygotowali podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu.
Przygotowano również konkursy i inne atrakcje, a jakie, przekonacie się już na miejscu podczas akcji. Przewidziane są także inne atrakcje dla dzieci, min. tworzenie wspólnie z animatorkami z Magicznej Krainy w Bytomiu oraz Przedszkola Miriada ozdób świątecznych z papieru i pierników.
Uczennice Zespołu Szkół Usługowo-Rzemieślniczych pod okiem nauczycielki pani mgr Marii Mońki Mikos będą zaplatać dzieciom fantazyjne warkoczyki. Muzeum Chleba i Ciekawostek ponownie przygotowało dla dzieci regionalne, rozbarskie niespodzianki. Przybędzie Święty Mikołaj, który rozda słodkości oraz Bałwanek Olaf z Krainy Lodu, który przeprowadzi świąteczną zabawę.

Wśród wykonawców ponadto: przedszkolaków z Przedszkola Nr 12 w Bytomiu, uczniów szkoły podstawowej nr 42 im. Ziemi Bytomskiej z Bytomia, część zespołu "Latorośle i przyjaciele", który występował już podczas Dni Bytomia w 2016 roku a w styczniu 2018 w Święto Trzech Króli wystąpi ze specjalnym programem podczas "Noworocznego kolędowania na bytomskim dworcu PKP".

 

KOMENTARZE