2 815 000 zł tyle wynosi pula budżetu obywatelskiego na rok 2018 w Rudzie Śląskiej. Trwa nabór wniosków do projektu, udział w głosowaniu będą mogły wziąć jedynie osoby pełnoletnie.

W Rudzie Śląskiej - Bykowinie doszło do nietypowego rozboju, młody mężczyzna zamówił pizzę w jednej z Chorzowskich restauracji i za nią nie zapłacił. Dostawcę sterroryzował nożem. Rudzcy policjanci szybko dotarli do sprawcy.

Ustalenie herbu dla miasta Ruda Śląska nie było sprawą prostą. Z jednej strony Ruda od której miasto przyjęło nazwę nie miała w przeszłości ani godła ani herbu, z drugiej strony wiele dzielnic miasta miało swoje własne godła historyczne.

W środę w Rudzie Śląskiej - Halembie odbyła się Olimpiada Radości, która dla wszystkich uczestników była wielkim świętem sportu. Już tradycyjnie rywalizowano w wielu konkurencjach i różnych kategoriach wiekowych. Więcej o olimpiadzie w materiale.

Dziś w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej odbył się festiwal artystyczno-wokalny do-re-mi. Co roku w przedsięwzięciu biorą udział dzieci nie tylko z Rudy Ślaskiej. O szczegółach w materiale.