Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej-Rudzie zaprasza wszystkich na zwiedzanie wystawy "Jak to za bajtla bywało". Jest to doskonała okazja aby przenieść się w czasie do okresu swojego dzieciństwa. Wystawa została podzielona na segmenty związane z ważnymi wydarzeniami w życiu dziecka. O szczegółach w materiale.

W ten weekend mieszkańcy Kochłowic mieli okazje spędzić czas wspólnie z rodziną podczas imprezy Rodzinne KochLove a także w ramach kina letniego. Na terenie imprezy W ramach imprezy dostępne były stanowiska promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień należące do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej. Można było w nich zmierzyć wydolność płuc, zawartość tlenku węgla w płucach i zobaczyć jak wygląda świat po spożyciu alkoholu i narkotyków za pomocą alko i narkogogle. Więcej w materiale.

Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej rekrutuje młode osoby do kolejnego projektu. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pół rocznych staży w czasie których zdobędą niezbędne doświadczenie.  Projekt ten pomoże młodym ludziom wzbogacić swoje CV i pomoże odnaleźć się na rynku pracy. Pracodawcy bowiem zwracają uwagę nie tylko na wykształcenie ale również na doświadczenie. Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona.

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej w ramach projektu "Generacje" zaprasza na bezpłatne warsztaty dla seniorów. Prowadzone będą m. in. zajęcia plastyczne, komputerowe, teatralne i fotograficzne. Więcej w materiale.

Wakacje zagranicą udadzą się tylko wtedy, gdy wszystko będzie dokładnie zaplanowane. Trzeba pamiętać nie tylko o elementach bagażu ale przede wszystkim o własnym zdrowiu. W przypadku zagranicznych wyjazdów warto mieć przy sobie EKUZ, czyli tak zwaną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Prawo do otrzymania karty mają wszyscy, którzy są ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia. Na Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego znajdują się takie dane jak: imię, nazwisko, data urodzenia, pesel, numer identyfikacyjny karty oraz data jej ważności. Warto dodać, że posiadanie EKUZ nie zapewnia bezpłatnego leczenia w prywatnych jednostkach medycznych. Poza tym trzeba wiedzieć, iż posiadanie EKUZ, nie gwarantuje osobom poszkodowanym zwrotu takich kosztów jak np. koszty transportu medycznego zarówno w kraju zdarzenia, jak również transportu medycznego do Polski.