Uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 20 w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach w środę w szkole stawili się w piżamach i nie był to efekt roztargnienia czy zaspania. "Dzień Piżamowy" stanowił oficjalne podsumowanie akcji edukacyjno-charytatywnej "Anioły w pidżamkach". Akcji, która narodziła się spontanicznie i która miała bardzo ważny cel.

Więcej w materiale.

W budynku Dworca kolejowego w Rudzie Śląskiej - Chebziu ma powstać "Stacja Biblioteka", taki przewidujemy kierunek zagospodarowania - powiedział Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska. O szczegółach w materiale.

W Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej odbyła się kolejna edycja Gali Szkolnych Talentów, w trakcie której swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 6.

W Parku Wodnym w Rudzie Śląskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagrody jego dwumilionowemu klientowi. Dwumilionowym klientem Parku okazał się być Krzysztof Rej z Tychów, który po raz pierwszy przyjechał do Aquadromu, towarzyszyły mu żona i córka.

W czwartek 15 czerwca tysiące rudzian uczestniczyło w uroczystościach Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tradycji chrześcijańskiej to święto jest określane mianem Bożego Ciała i jest jednym z najważniejszych świąt katolickich w kraju. Tego dnia wyznawcy Kościoła Katolickiego wspominają przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa oraz Ostatnią Wieczerzę.