17 listopada na całym świecie obchodzono Dzień Wcześniaka, nie inaczej było w Rudzie Śląskiej, gdzie z tej okazji budynek Szpitala Miejskiego w Goduli podświetlono na fioletowy kolor. 

 

Wyjątkowo krótka sesja Rady Miasta w Rudzie Śląskiej za nami. Sesja w trybie nadzwyczajnym zwołana została w sprawie nadania statutu Młodzieżowej Rady Miasta.

 

Bezpieczna Rodzina - ta akcja, która skierowana była do wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic, niezależnie od płci, wieku czy kondycji fizycznej.

 

Centralny system Ewidencji Pojazdów i Kierowców miał zgromadzić i ułatwić dostęp do informacji o pojazdach oraz kierowcach w całej Polsce. Tymczasem jego sprawność pozostawia wiele do życzenia, na dodatek wprowadza sporo opóźnienia w obsłudze petentów Wydziałów Komunikacyjnych.

 

11 listopada przypomina nam, że zdobyta wolność i niepodległość jest czymś co trzeba pielęgnować. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej przygotowali akademię z okazji 99 rocznicy odzyskania Niepodległości.