W naszym telewizyjnym studiu zrobiło się ostatnio niezwykle gwarno. Wszystko za sprawą młodzieży z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” ze Świętochłowic.

 

Nie tylko stacje sejsmiczne, ale przede wszystkim mieszkańcy odnotowali dziś przed południem potężny wstrząs, którego źródłem była Kopalnia Ruda Ruch Bielszowice.

 

W niedzielę 21 stycznia o godzinie 17:00 wyjątkowe wydarzenie na żywo, na antenie Telewizji Sfera oraz w internecie - Koncert Życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Jeśli ktoś chce pokazać piękno, to może zrobić to przykładowo tańcem. Jeśli ktoś chce wyrazić szacunek do natury, to może to wyśpiewać. A jeśli ktoś chciałby wyrazić troskę o innych, to może wziąć udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

Biblioteka nie musi kojarzyć się wyłącznie z ciszą, skupieniem i dyscypliną. Dowodem tego jest filia nr 21, która stworzyła wyjątkową salkę dla najmłodszych i jest jedyną taką biblioteką w Rudzie Śląskiej, która pomyślała o tych, którzy uczą się podczas zabawy a nierzadko w hałasie.