Śląscy policjanci złapali 30 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się m.in. handlem i produkcją narkotyków, rozbojami i pobiciami. Wśród zatrzymanych są także podejrzani o pobicie kibica Górnika Zabrze ze skutkiem śmiertelnym do którego doszło w październiku ubiegłego roku w Rudzie Śląskiej. 

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych to możliwość integracji mniej sprawnych mieszkańców Rudy Śląskiej, ale również dobra zabawa.

 

Muzeum im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej w Noc Muzeów odwiedziło sporo nocnych marków, zainteresowanych życiem eksponatów muzealnych po godzinach.

 

 

Kolejny mecz i kolejne porażki. Kibice rudzkich klubów z grupy I okręgówki nie mieli w ten weekend łatwego życia. 

Olimpiada przedszkolaków to już tradycja. Co roku organizatorem jest inna rudzka placówka przedszkolna. W tym roku tego zadania podjęło się Przedszkole Miejskie nr 9. Dzieci uczestniczyły w wielu konkurencjach sprawnościowych rywalizując z rówieśnikami, ale przede wszystkim dobrze się bawiąc. Dzieciaki nie zapomniały jednak o tragedii w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Przed rozpoczęciem zmagań uczciły pamięć zmarłych górników minutą ciszy.