Kolejna ekologiczna inwestycja w Rudzie Śląskiej, 137 modułów fotowoltaicznych do końca roku ma być zamontowanych na budynkach Urzędu Miasta oraz budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego i Straży Miejskiej.

Instalacje Źródeł Odnawialnej Energii pozwolą rocznie zaoszczędzić prawie 14 tys. złotych. Niezwykle ważna jest to inwestycja również w aspekcie ekologicznym. Dzięki nowym instalacjom fotowoltaicznym o 27 ton rocznie zmniejszy się emisja CO₂ do atmosfery. Także mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mogli przekonać się o atutach korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Projekt cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców, zgłosiło się do niego ponad 220 chętnych. Podczas oceny zgłoszeń pod uwagę wzięto wiele kryteriów, głównie technicznych. Ze względu na to, że wiele wniosków uzyskało taką samą liczbę punktów, o ich kolejności na liście do dofinansowania musiało zadecydować losowanie, które odbyło się 12 września.

Najważniejszą korzyścią dla mieszkańców, którzy zdecydowali się na udział w projekcie są relatywnie niskie koszty jakie będą musieli z tego tytułu ponieść, bo zapłacą jedynie 15% wartości całej instalacji. W sumie na ten cel miasto pozyskało ponad 1 mln złotych środków unijnych.

Media

KOMENTARZE