Od 3 października na ul. Niedurnego na odcinku od ul. Planty Kowalskiego do skrzyżowania z ulicami Czarnoleśną i Chorzowską ponownie obowiązuje ruch dwukierunkowy.

 

Obowiązujący dotychczas na tym odcinku ruch jednokierunkowy związany był z inwestycją spółki Tramwaje Śląskie. Remont obejmował przebudowę jednotorowego torowiska w Nowym Bytomiu.

Jednak mieszkańców Rudy Śląskiej czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego. W ramach inwestycji Tramwajów Śląskich od 3 października wymieniana będzie nawierzchnia ul. Niedurnego na odcinku od przejazdu kolejowego przy Hucie Pokój do skrzyżowania z ul. Hallera. W czasie remontu zmianie ulegnie organizacja ruchu.

Kolejną zmianą dotyczącą komunikacji zbiorowej na czas modernizacji torowiska przy ul. Niedurnego będzie przesunięcie dotychczasowych przystanków.

Warto przypomnieć, że na czas wyłączenia odcinka torowiska z ruchu nadal funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa o numerze T-9 na odcinku pomiędzy Chebziem Pętlą a przystankiem przy Kopalni Pokój.

 

Media

KOMENTARZE