Jeśli ktoś chce pokazać piękno, to może zrobić to przykładowo tańcem. Jeśli ktoś chce wyrazić szacunek do natury, to może to wyśpiewać. A jeśli ktoś chciałby wyrazić troskę o innych, to może wziąć udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

Taką decyzję 14 lat temu podjęli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Rudzie Śląskiej Kochłowicach. Prowadzą jeden z dwóch w mieście sztabów WOŚP a także organizują co roku charytatywny Koncert Młodych Talentów.

Akcję Wielkiej Orkiestry wspierają zarówno występujący artyści, jak i widownia, która zakupiła bilety. Nad tym, aby zebrać w sztabie ponad 100 tysięcy złotych pracowało 150 wolontariuszy w terenie, odbywały się aukcje, zorganizowano sklepik oraz ten wieńczący działania koncert talentów.

W całej Rudzie Śląskiej pracowało na rzecz orkiestry, a tym samym najmłodszych potrzebujących, czterystu wolontariuszy. W sumie w mieście zebrano ponad 200 tys. zł.

W charytatywne akcje włącza się także Liceum Ogólnokształcące numer 1 w Rudzie Śląskiej Rudzie. Tym razem pomoc potrzebna jest ich rówieśnikowi. Już w najbliższy piątek w MCK w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Dawida, na który serdecznie zapraszamy.

 

Media

KOMENTARZE