W naszym telewizyjnym studiu zrobiło się ostatnio niezwykle gwarno. Wszystko za sprawą młodzieży z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” ze Świętochłowic.

 

Szkoła średnia to okres, kiedy kształtuje się nasza wizja przyszłości i kariery zawodowej, właśnie dlatego ważne jest, aby szkoła wspierała uczniów w poszerzaniu horyzontów. Uczniowie licealnej klasy o profilu prawniczo-dziennikarskim tym razem próbowali swoich sił przed kamerą. Niektórzy z nich już myślą o karierze dziennikarskiej.

Sprecyzowanie planów w tym wieku na pewno pomaga w osiągnięciu sukcesu. Najlepiej oczywiście połączyć przyjemne z pożytecznym.

Praktyki czy warsztaty w młodym wieku to prawdopodobnie najbardziej efektywna forma ukierunkowania zawodowego w szkole średniej. Kto miał okazję sprawdzić się w praktyce lub choćby liznąć zawodu prawnika, lekarza, strażaka czy choćby dziennikarza, może już na tym etapie zweryfikować swoje plany.

Świętochłowicka młodzież była bardzo świadoma swoich wyborów na przyszłość. Życzymy młodzieży dobrych wyborów i spełnienia zawodowych planów.

Więcej w dzisiejszych Ekspres Wydarzeniach.

 

Media

KOMENTARZE