Budynek hufca ZHP w Rudzie Śląskiej powstał w 1933 roku. Miejscowi harcerze aktywnie działają na wielu płaszczyznach, jednak stan techniczny ich siedziby wyraźnie odbiega od oczekiwanych standardów. Dlatego też osoby związane z rudzkim hufcem zbierają pieniądze na remont i rozbudowę zabytkowego obiektu.


Potrzebne są nie tylko pieniądze, ale także materiały budowlane i osoby, które pomogą przy remoncie hufca. Stan obiektu sprawia, że harcerze nie mogą realizować wielu inicjatyw, m.in. organizacji półkolonii i zimowisk, czy też większych imprez z wykorzystaniem dużej sali i sceny.


Władze miasta objęły patronat nad specjalną zbiórką pieniędzy na cel rozbudowy hufca. Zastępca prezydenta Krzysztof Mejer zapowiada, że miasto przeznaczy środki na remont zabytkowej części obiektu.


Miasto nie może jednak zainwestować w nowy budynek, który powstanie w tylnej części hufca. Właśnie na realizację tego projektu potrzebne będą środki ze zbiórek. Możliwości, aby pomóc rudzkim harcerzom jest wiele.


W 1933 roku to właśnie hojność rudzian pomogła w zebraniu środków na budowę siedziby rudzkich harcerzy. Jeśli zbiróka zakończy się sukcesem, remont i rozbudowa hufca powinna zakończyć się w 2023 roku, czyli dokładnie na 90-lecie powstania budynku.

KOMENTARZE