W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Rudzie Śląskiej powstało profesjonalne studio nagrań dla uczniów, którzy kształcą się na kierunku realizacja nagrań i nagłośnień. Wyposażenie studia opiera się o najnowocześniejszy sprzęt. Wszystko po to, aby uczniowie mieli możliwość praktycznego poznania swojej przyszłej profesji. Idea stworzenia studia kiełkowała już długo. Wszystko zaczęło się od stworzenia kierunku nauczania.

Do tej pory uczniowie współpracowali z instytucjami i ośrodkami kultury, aby poznać praktyczną stronę swojej pracy. Brali także udział w warsztatach w angielskim Portsmouth. Szkoła potrzebowała jednak stałej siedziby dla przyszłych realizatorów. Uczniowie są wniebowzięci z powodu otwarcia studia.

Tworzenie projektów muzycznych po nitce do kłębka – taki będzie cel uczniów, którzy rozpoczną zajęcia w studiu w formie warsztatów.

Wszystko po to, aby w niedalekiej przyszłości zdobyć określony zawód. A także spełniać marzenia.

Powstanie kierunku realizacja nagrań i nagłośnień wynikało nie tylko z potrzeby chwili, ale także z praw rynkowych. Obecnie brakuje specjalistów z tego zakresu. Dlatego stworzenie warunków młodym adeptom tej sztuki ma również na celu zaspokojenie niedoboru pracowników o określonych kompetencjach.

KOMENTARZE