Sport w wirtualnym wydaniu zdobywa coraz większą popularność. Wiedzą o tym doskonale nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Rudzie Śląskiej, którzy zorganizowali turniej FIFA dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych.


FIFA to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Dla każdego, kto interesuje się piłką nożną w realnym wydaniu, wirtualne zmagania sportowe to pozycja obowiązkowa.

Uczniowie powiedzieli nam, za co kochają FIFĘ.

Choć frekwencja na polskich stadionach oraz zainteresowanie rodzimymi rozgrywkami rosną, młodzi gracze wciąż najchętniej wybierają na mecze najlepsze drużyny piłkarskie z lig zagranicznych.

Wynika to z pewnością z faktu, że wciąż do poziomu ligi angielskiej, niemieckiej czy hiszpańskiej wciąż nam daleko. Jeśli jednak chodzi o e-Sport Polacy są jednymi z najlepszych na świecie graczy. Być może w niedalekiej przyszłości będą dla nas zdobywali medali na wirtualnych Igrzyskach Olimpijskich. Czy zdaniem organizatorów taka perspektywa jest realna?

W sportowych zmaganiach wzięło udział 20 graczy. Turniejowa drabinka w wersji multimedialnej stworzona przez uczniów szkoły informowała uczestników jak wygląda rywalizacja. Najlepszym graczem okazał się Michał Kokoszka. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja turnieju. Rozgrywka będzie najprawdopodobniej rozszerzona o inne gry komputerowe.

Media

KOMENTARZE