Do groźnego wypadku z udziałem osoby pieszej doszło w ostatnim czasie na skrzyżowaniu ulic Niedurnego, Czarnoleśnej i Chorzowskiej. Aby zapobiec takim wydarzeniom rudzcy policjanci prowadzą takie akcje, jak m.in. Bezpieczny Pieszy.

Nierozważność kierowców i nieuwaga pieszych – to fatalne połączenie. Przekonała się o tym 64-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, która trafiła do szpitala ze złamaną nogą. 

Skrzyżowanie ulic Niedurnego, Czarnoleśnej i Chorzowskiej to jeden z bardziej skomplikowanych punktów na drogowej mapie Rudy Śląskiej. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Aby również przechodnie czuli się bezpiecznie, Policja organizuje akcje pt. Bezpieczny Pieszy oraz Bezpieczne Skrzyżowania. Piesi użytkownicy dróg otrzymują od funkcjonariuszy odblaski, które pomogą kierowcom dostrzec w porę przechodzących na pasach mieszkańców miasta.

Odblask powinien znajdować się rękawie kurtki – nie za nisko, i nie za wysoko, aby być widocznym dla kierowców. Policja apeluje jednak przede wszystkim o dużą samoświadomość wszystkich uczestników ruchu drogowego i wytężoną uwagę na każdym skrzyżowaniu.

Media

KOMENTARZE