Już od ponad 30 lat Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej organizuje Święto Teatru. Podczas finału wydarzenia uczniowie wzięli zaprezentowali przygotowane przez siebie spektakle na scenie Miejskiego Centrum Kultury.

Kilka miesięcy żmudnych przygotowań, ale efekty wspaniałe. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 23 im. Gustawa Morcinka po raz kolejny pokazali szerokiej publiczności swój aktorski talent podczas Wielkiego Finału Święta Teatru. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury gimnazjaliści i licealiści gimnazjaliści zaprezentowali wybrane przez grono pedagogiczne spektakle.

Motywem przewodnim wydarzenia było hasło: „Świat się śmieje”. Dla uczniów, nawet tych, którzy podejdą w maju do egzaminów maturalnych, przygotowania i próby do spektakli były doskonałą odskocznią od nauki.

Choć występy przed publicznością to dla większości z uczniów nie pierwszyzna, trema towarzyszyła im na każdym kroku.

Wśród występujących nie zbrakło uczniów, których być może w najbliższym czasie będziemy podziwiać na deskach znanych polskich teatrów.

Zgodnie z motywem przewodnim na scenie dominował klimat komediowo-kabaretowy. Oby również po wielkim finale uczniom nie zabrakło uśmiechu na twarzy.

Media

KOMENTARZE