Oddział Kardiologiczny w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej Goduli przeszedł generalnym remont. Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale w ciągu najbliższych dni oddział ma wznowić pracę pełną parą. Dlaczego pacjenci musieli zaczekać na ponowne otwarcie dłużej niż pierwotnie planowano?

Rudzka kardiologia w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej Goduli przeszła gruntowny remont trwający trzy miesiące. Placówka zyskała nie tylko nowy wygląd, ale również nowoczesny sprzęt.

Kardiologia miała ruszyć zaraz po świętach wielkanocnych. Termin otwarcia oddziału przesunął się w związku z opóźnieniem dotyczącym dostarczenia sprzętu oraz specjalnej wykładziny. Obecnie na rudzkiej kardiologii trwają prace wykończeniowe. Przedstawiciele szpitala zapewniają, że w ciągu kilku najbliższych dni lekarze powrócą do swoich obowiązków. Zmiany na oddziale dotyczą nie tylko wyposażenia, ale także personelu. Kardiologia ma nowego ordynatora z którym na ten moment będzie współpracowało 8 lekarzy.

Obecnie w szpitalu prowadzony jest 24-godzinny dyżur kardiologiczny. Pacjenci, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy, mogą zgłosić się na Izbę Przyjęć, gdzie otrzymają niezbędną opiekę. Pozostali mogą ze spokojem w sercu zaczekać na wznowienie pracy przez oddział po zakończeniu remontu.

Media

KOMENTARZE