Martin Konczkowski, zawodnik Piasta Gliwice, swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wawelu Wirek. O swoich początkach z futbolem opowiedział dzieciom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wawelu Wirek, skąd trafił do grającego w ekstraklasie Ruchu Chorzów. Tam zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od roku reprezentuje barwy gliwickiego Piasta, ale o rudzkich korzeniach nie zapomina. Martin Konczkowski spotkał się z dziećmi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej, które mogły zadać mu kilka pytań, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i otrzymać autografy.

Urodzony w Rudzie Śląskiej piłkarz cieszy się sporą popularnością w swoim mieście.

Każdy, kto chce pójść w ślady Martina może rozpocząć swoją przygodę w rudzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Obecnie trwa nabór.

Przedstawiciele szkoły zapewniają, że to nie jedyne spotkanie ze znanym rudzkim sportowcem. W najbliższym czasie planowane są kolejne. Wszystko po to, aby najmłodsi czerpali z doświadczenia swoich starszych kolegów i szli ich drogą na sportowy szczyt.

Media

KOMENTARZE