Źródło: Stowarzyszenie Zero Waste Polska Źródło: Stowarzyszenie Zero Waste Polska

Przeciętny Polak produkuje rocznie ponad 280 kilogramów śmieci. Wiele miast ma coraz większy problem z nadmiarem odpadów, a dzikie wysypiska powstają niczym grzyby po deszczu. Czy możemy generować mniej śmieci?

Ekologia to już nie tylko modny trend, ale przede wszystkim rzeczywista oszczędność zdrowia, czasu i pieniędzy. W Rudzie Śląskiej – Halembie odbyło się spotkanie z Agnieszką Sadowską-Konczal – biolożką, specjalistką ds. zrównoważonego rozwoju oraz gorącą propagatorką edukacji ekologicznej.

W czasach, kiedy ludzie produkują miliony ton śmieci, miasta zamieniają się w ogromne wysypiska, coraz więcej osób zastanawia się, jak temu przeciwdziałać. Z pomocą przychodzi filozofia Zero Waste.

Ekolodzy biją na alarm, że zaledwie 9 procent plastikowych opakowań zostaje poddanych recyklingowi. Co roku na całym świecie ludzie generują ponad 9 bilionów ton takich odpadów.

Klucz do czystszego środowiska znajduje się w naszych rękach. Niestety z powodu braku wiedzy, bardzo często nie wiemy - jak go użyć.

Ekologia to przede wszystkim dbanie o lepsze jutro. Jak będzie wyglądał świat za 20 czy 50 lat? Wiele w tej kwestii zależy od nas samych.

Media

KOMENTARZE