W ośrodku „Przystań” w Kochłowicach rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Modeli Pływających. Impreza odbyła się w Rudzie Śląskiej po raz 24. Mieszkańcy miasta mogli podziwiać 118 modeli pływających z 4 krajów. 

Modele z Polski, Czech, Rosji i Ukrainy pojawiły się na akwenie przy ośrodku Przystań. Podczas 24. Międzynarodowych Mistrzostw Śląska miniatury okrętów, statków i żaglówek zostały poddane gruntownej ocenie pod względem wykonania, jak i sposobu poruszania się na wodzie.


Szkło, metal, plastik – wszystko co dostępne pod ręką modelarza zostaje wykorzystane do budowy statku. Na koniec model musi oczywiście sprawnie poruszać się po wodzie.

Rudzki klub modelarzy Gwarek skupia nie tylko twórców modeli pływających. Jego członkowie tworzą modele m.in. pojazdów wojskowych. I choć pływające miniatury to nie ich domena, byli pod wrażeniem kunsztu prezentowanych miniatur.

Mimo, iż efekty pracy widać gołym okiem, modelarstwo jest dziedziną niezbyt popularną wśród młodzieży.

Oby ten trend się zmienił. Trzydniowe zawody w Kochłowicach pokazały bowiem, że warto poświęcić czas na twórcza pracę, skoro modele przykuły uwagę wielu mieszkańców miasta.

Media

KOMENTARZE