Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów sięgnęły po raz drugi z rzędu po złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek. W wielkim finale Niebieskie pokonały MTS Kwidzyn. Turniej Final Four odbył się na Górnym Śląsku.

Dwa dni handballowej rywalizacji, cztery najlepsze juniorskie drużyny w Polsce. Tak w telegraficznym skrócie wyglądał Turniej Final Four, który rozegrano w ostatni weekend w Chorzowie.

W spotkaniach półfinałowych nie było niespodzianek. MTS Kwidzyn stosunkowo łatwo rozprawił się z Vistalem Gdynia, natomiast Ruch Chorzów odprawił z kwitkiem UKS Handball 28 Wrocław.

W wielkim finale Ruch zmierzył się z MTS-em Kwidzyn. Pierwsza połowa należała do zespołu z Górnego Śląska, który szybko wyszedł na kilkubramkowe prowadzenie. Ekipa z nad Liwy w końcówce drugiej połowy odrobiła straty i była bliska sprawienia niespodzianki.

Ostatecznie to Niebieskie wygrały wojnę nerwów i wygrały całe spotkanie 24:23. Gola na wagę złota zdobyła z karnego Magdalena Drażyk.

Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki Vistalu. Drużyna z województwa pomorskiego pokonała w meczu o 3. miejsce UKS Wrocław 24:19, prezentując większą kulturę gry oraz lepszą skuteczność.

Najskuteczniejszą zawodniczką Final Four została Oktawia Płomińska, a najlepszą bramkarką Natalia Krupa. Kolejny turniej już za rok.

Więcej w poniedziałkowym serwisie sportowym.