W pierwszym spotkaniu Grunwaldu z Szombierkami padł remis 3:3. Ci, którzy spodziewali się podobnego widowiska w rewanżu, nie zawiedli się. Obie drużyny w tym sezonie plasują się w czołówce grupy pierwszej czwartej ligi i to jeszcze potęgowało emocje.

Do przerwy był remis 1:1, po bramkach Mateusza Niemczuka i Michała Zugi. W drugiej połowie po golu Grzegorza Szafrańskiego bytomianie szybko wyszli na prowadzenie, ale Patryk Kucharz w 82 minucie wyrównał. W ostatniej akcji meczu Daniel Ryś zapewnił jednak Szombierkom 3 punkty.
Slavia natomiast przegrała na własnym terenie z niżej notowanymi Zielonymi Żarki po słabym spotkaniu 1:0. Szombierki są na drugim miejscu w tabeli, mają 33 punkty. Grunwald jest szósty. Slavia jedenasta. W lidze okręgowej jeden punkt zainkasował Wawel. Piłkarze z Wirku zremisowali
z Unią Ząbkowice 1:1, a gola na wagę remisu na sześć minut przed końcem meczu zdobył Dariusz Grzywa. Urania natomiast przegrała dość niespodziewanie ze Zgodą Byczyna 0:1. Kochłowiczanie nie byli słabszą drużyną, ale zawodziła w ich szeregach skuteczność. Wawel jest dziewiąty w tabeli, Urania jedenasta.