W hicie 18. kolejki czwartej ligi Szombierki Bytom pokonały przed własną publicznością Górnika Wesoła 2:1. Dla gości była to pierwsza porażka w tym sezonie.

O udanej Wielkiej Sobocie mogą mówić sympatycy Szombierek Bytom. Ich pupile w meczu na szczycie czwartej ligi pokonali lidera ligowych rozgrywek, zespół Górnika Wesoła.

Mecz co prawda nieźle rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy w 38. minucie, po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Pawła Wasilewskiego, objęli prowadzenie. Jednak w drugiej odsłonie to Szombierki nadawały ton grze i często zagrażały bramce Mateusza Rosoła.

Wyrównał w 71. minucie Sebastian Pączko, a kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zwycięstwo zapewnił gospodarzom Karol Ślęzok.

Bytomianie w tabeli czwartej ligi zajmują drugie miejsce, tracąc do Górnika 7 punktów.