Źródło: WTS Polonia Bytom Źródło: WTS Polonia Bytom

Dobrze w Mistrzostwach Polski do lat 21 zaprezentowali się piłkarze wodni Polonii Bytom. Finałowy turniej rozegrano na kompleksie basenowym w Gliwicach.

Waterpooliści Polonii sięgnęli po złoty medal Mistrzostw Polski do lat 21. Turniej rozgrywany w Gliwicach bytomianie rozpoczęli od 3 zwycięstw w fazie grupowej. Aż 26-6 podopieczni Krzysztofa Paczyny oraz Marka Broncla pokonali ekipę ŁTSW Łódź, która w całych zawodach zajęła czwarte miejsce.

W półfinale śląska drużyna zmierzyła się z Arkonią Szczecin, która nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z faworyzowanym rywalem. Poloniści już po dwóch kwartach prowadzili 10:1, a całe spotkanie wygrali aż 21:7.

W finale Niebiesko-Czerwoni pokonali po momentami bardzo dobrej grze 16:9 Legię Warszawa. Po trzech kwartach Stołeczni przegrywali tylko 8:12, ale ostatnia odsłona potyczki należała już do gospodarzy.

Najwięcej goli dla naszej ekipy zdobyli w całym turnieju Alex Lashch oraz Robert Andrzejewski.