Zdecydowaną zwyżkę formy w ostatnich tygodniach notują hokeiści Polonii Bytom. Niebiesko-czerwoni najpierw pokonali w meczu na własnym terenie KTH Krynica 7:6. Po tej wygranej bytomianie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Początek spotkania należał jednak do kryniczan, którzy po pierwszej tercji prowadzili 4:2. Mecz rozstrzygnął się jednak w ostatniej tercji, na którą obie ekipy wychodziły z remisem 4:4. W niej minimalnie lepsi okazali się bytomianie. Dwie bramki dla Polonii w tym meczu zdobył Krzysztof Kantor.

W kolejnym meczu poloniści zmierzyli się z SMS Sosnowiec. Bytomianie wygrali 8:3, chociaż po pierwszej tercji przegrywali 0:2. Potem rozpoczęło się już prawdziwe strzelanie. Trzy bramki zdobył Andriej Raszczyński.

Polonia w tabeli pierwszej ligi na pięć kolejek przed końcem sezonu zasadniczego zajmuje drugie miejsce. Ma 40 punktów i nadal nie może być pewna tej lokaty.