26. kolejkę spotkań rozegrali w ostatni wtorek czwartoligowcy. Radość zapanowała w Radzionkowie, gdzie miejscowy Ruch zapewnił sobie prawo gry w barażach o III ligę.

Derby powiatu tarnogórskiego dla Ruchu. Radzionkowianie w hicie 26. kolejki pokonali Gwarek 2:0 i zapewnili sobie na kilka kolejek przed końcem rozgrywek prawo do gry w barażach o III ligę. Worek z bramkami rozwiązał w 33. minucie Piotr Rocki, popisując sprytnym, technicznym strzałem. W końcówce dobił gości Adam Giesa - na raty, pokonując golkipera.

Bezbramkowym remisem zakończyła się potyczka Slavii z RKS-em Grodziec. Rudzianie w drugiej połowie mieli wiele znakomitych okazji, aby wpisać się na listę strzelców, ale brakowało skuteczności. Dwukrotnie 100-procentowej okazji nie wykorzystał Kamil Zalewski. Goście ograniczali się głównie do defensywy.

Cidry o awans szczebel wyżej zagrają z LKS-em Bełk, który w cuglach wygrał rozgrywki w swojej grupie IV ligi. Slavia po 26. kolejkach i z dorobkiem 29 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli.