Do sporej niespodzianki doszło w barażu o prawo gry w III lidze opolsko-śląskiej. Faworyzowany Ruch Radzionków przegrał dwukrotnie z LKS-em Bełk i kolejny sezon spędzi w IV lidze.

W cuglach wygrane rozgrywki IV ligi nie zagwarantowały piłkarzom Ruchu awansu do III ligi opolsko-śląskiej. Radzionkowianie nie wykorzystali atutu własnego boiska, nie odrobili strat z pierwszego spotkanie barażowego i po raz drugi przegrali z LKS-em Bełk.

Już po 25. minutach gry przyjezdni prowadzili na stadionie przy ulicy Narutowicza 2:0 przy ogromnym zdziwieniu miejscowych kibiców. Do siatki najpierw trafił Piotr Bysiec, a chwilę później Damian Olczak. Bramkę kontaktową zdobył w Patryk Cepek, ale wkrótce z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Andrzej Buchcik.

W 80. minucie bezradne Cidry dobił Wojciech Rasek. Ludowy Klub Sportowy już za kilka tygodni będzie rywalizować w jednej lidze z Grunwaldem Ruda Śląska i Szombierkami Bytom, a Ruch nadal będzie występował w IV lidze.