Kilkudziesięciu zawodników rywalizowało w w silnie obsadzonym turnieju szachowym, który odbył się w Radzionkowie. Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej rundy. W kategorii seniorów najlepszy okazał się Piotr Piesik.

Już po raz kolejny do malowniczego miasteczka leżącego w samym sercu Górnego Śląska przyjechali miłośnicy gry królów. W turnieju udział wzięło 23 zawodników, którzy rywalizowali w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund. Nie zabrakło zawodników z Niemiec.

Walka o czołowe lokaty wśród seniorów była zacięta. Liczyła się chłodna głowa oraz stoicki spokój. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Piesik. Zawodnik Hetmana Częstochowa wygrał 6 partii, a jedną zremisował.

Drugie miejsce zajął Rafał Niedbała, który uległ jedynie Piesikowi. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Płonka. W kategorii do lat 12 najlepszy okazał się Bartłomiej Niedbała. Druga była Karolina Kulpa, a trzecim miejscem musiał się zadowolić Arkadiusz Hopek.

Kolejne Ciderszachy w Radzionkowie już za dwanaście miesięcy.