Z aktualnym mistrzem Polski przyszło zmierzyć się futsalistom Gwiazdy Ruda Śląska w pierwszej rundzie play-off. Zdecydowanym faworytem była ekipa z Wielkopolski, która potwierdziła, że w walce o medale będzie bardzo groźna.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha w pierwszym pojedynku wygrali 3:0, już w 2 minucie obejmując prowadzenie po trafieniu Dariusza Pieczyńskiego. Na 20 sekund przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Michał Wojciechowski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej pomimo okazji z obu stron padła tylko jedna bramka. W ostatniej minucie Dominik Solecki ustalił rezultat wykorzystując przedłużony rzut karny.

W drugim meczu w tej parze również górą była Akademia. Gospodarze do przerwy prowadzili 3:1 po bramkach Calvo Diaza, Daniela Lebiedzińskiego i Michała Wojciechowskiego. Dla Gwiazdy jedyną bramkę zdobył Adam Jonczyk. W drugiej połowie strzelanie rozpoczął Wojciechowski, a kolejne gole dla gospodarzy zdobywali: Frane Despotović, Dariusz Pieczyński i Daniel Lebiedziński. Rudzianie w międzyczasie dwukrotnie trafili do siatki: najpierw własnego bramkarza pokonał Bartosz Łeszyk, a następnie gola strzelił Michał Słonina. Akademia wygrała 7:3 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi już 2:0.