Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie pomiędzy Unią Rędziny a Slavią Ruda Śląska. Niestety z powodu nieważnych badań lekarskich zawodników Slavii mecz nie doszedł do skutku. Rudzianie uważają, że doszło jedynie do zwykłej pomyłki. Decyzja w sprawie tej potyczki zapadnie w czwartek podczas posiedzenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Przegrały Szombierki, które uległy na wyjeździe Przyszłości Ciochowice 3:0. Grunwald natomiast pokonał Zielonych Żarki 4:0, do przerwy prowadząc dwoma golami. Dwie bramki dla Zielonych zdobył Dariusz Kot, kolejne dołożyli Patryk Kucharz i Tomasz Szpoton. Halembianie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale w decydujących momentach zabrakło szczęścia. Szombierki w tabeli grupy pierwszej czwartej ligi zajmują trzecie miejsce, mają 33 punktu. Grunwald jest piąty, ma pięć oczek mniej.

Slavia jest na miejscu jedenastym. W lidze okręgowej Wawel pokonał MCKS Czeladź 5:2, do przerwy prowadząc 3:1. Dwie bramki zdobył Adrian Mol, jedną dołożył Rafał Lokaj, dwie kolejne samobójczymi trafieniami zdobyli goście. Urania już z nowym sponsorem – PZU, przegrała na wyjeździe z AKS-em Niwka 3:2. Spotkanie rozstrzygnęło się w samej końcówce. Kochłowiczanie prowadzili 2:0 po dwóch bramkach Marka Dykty, ale gospodarze w ostatnich sekundach meczu dwukrotnie trafili do siatki. Wawel jest na ósmym miejscu w tabeli, Urania jest dwunasta.