Wiele się działo w meczach ligi okręgowej z udziałem naszych drużyn. Do ogromnej sensacji doszło w Rudzie Śląskiej – Wirku, gdzie miejscowy Wawel odprawił do domu z kwitkiem lidera rozgrywek.

Niepokonany Gwarek Tarnowskie Góry zawitał do Rudy Śląskiej na mecz z Wawelem. Podopieczni Grzegorza Puławskiego niespodziewanie, acz zupełnie zasłużenie wygrali tę potyczkę aż 3:1, sprawiając największą niespodziankę tego sezonu.

Bramki dla Wawelu zdobyli w tym meczu: Rafał Lokaj oraz Tomasz Pożoga - dwie w drugiej połowie.

Urania natomiast zremisowała na własnym terenie ze Strażakiem Mierzęcice 1:1. Do przerwy prowadzili goście, jednak w drugiej odsłonie do remisu odprowadził Damian Baron po strzale z jedenastu metrów.

Dla kochłowiczan to pierwszy punkt zdobyty tej wiosny.

Wawel w tabeli grupy drugiej ligi okręgowej zajmuje miejsce ósme, ma 26 punktów. Urania jest jedenasta, zgromadziła do tej pory osiemnaście „oczek”.