Pogoń Ruda Śląska ograła Politechnikę Śląską Źródło: Pogoń Ruda Śląska - Facebook

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom koszykarze Pogoni. Rudzianie pokonali przed własną publicznością jedną z czołowych ekip II ligi, Politechnikę Śląską Gliwice.

Kolejny raz na parkietach pojawili się koszykarze II ligi. Na brak emocji nie mogli narzekać kibice w Nowym Bytomiu. Pogoń po emocjonującym spotkaniu pokonała niespodziewanie 79:72 Politechnikę Śląską. W całym meczu prowadzenie zmieniało się aż siedmiokrotnie, a przez ponad 29 minut górą byli goście.

Decydująca dla losów potyczki okazała się 4. kwarta, którą podopieczni Bogusława Mola zagrali koncertowo w defensywie. Zawodnicy Politechniki nie mogli sobie poradzić z agresywną obroną rudzian i słabo zbierali pod tablicami. Na nic zdało się 28 oczek zdobytych przez Krzysztofa Wąsowicza. 4 odsłonę

Pogoń wygrała 25:15. Szalał z przodu Aleksander Maślanka, który zakończył spotkanie z 10 punktami na koncie oraz 8 zbiórkami w obronie. Swoje zrobił niezawodny Tomasz Stankala. Środkowy ponownie zaliczył double-double.

Pogoń Ruda Śląska - KS AZS Politechnika Gliwice 79:72 (18-21,16-16, 20-20, 25-15)