Źródło: pogon04szczecin.pl Źródło: pogon04szczecin.pl

Nie zwalnia tempa Futsal Ekstraklasa. W 15. kolejce Gwiazda Ruda Śląska zmierzyła się na wyjeździe z mocną w tym sezonie Pogonią 04 Szczecin.

Nie było niespodzianki w starciu Pogoni Szczecin z Gwiazdą Ruda Śląska. Już po 14 minutach gry gospodarze prowadzili 3:0, a pierwsze skrzypce grał na parkiecie Adam Jonczyk, notabene były zawodnik śląskiego zespołu. Jonczyk najpierw sam otworzył wynik spotkania, a następnie asystował przy dwóch trafieniach Michała Kubika.

W drugiej odsłonie przyjezdni zaczęli gracz bardziej ofensywnie i to szybko przyniosło efekt. Wojciech Działach zachował się jak rasowy lis pola karnego i z bliska pokonał Kamila Lasika. Jednak bardzo szybko odpowiedział na to trafienie Jonczyk.

W 32. minucie nadzieje na korzystny wynik przywrócił rudzianom Dariusz Kot, ale Portowcy w ciągu kilku minut odpowiedzieli trafieniami Mateusza Jakubiaka oraz Artura Jurczaka. W ostatnich sekundach na listę strzelców wpisał się jeszcze Jacek Hewlik, ustalając wynik spotkania na 3:6.

Po 15. kolejkach halembianie z 8 punktami na koncie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Do miejsca barażowego tracą aż 7 oczek.