Kolejne mecze pierwszej rundy play-off odbyły się w II lidze koszykówki. Pogoń Ruda Śląska z nożem na gardle zagrała na własnym parkiecie z AGH Kraków. Polonia Bytom chciała postawić kropkę nad w rywalizacji z Politechniką Częstochowa.

Ten sezon dla koszykarzy Pogoni Ruda Śląska już dobiegł końca. Nowobytomianie przegrali po raz drugi z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego i odpadli z fazy pucharowej. W sobotę podopieczni Bogusława Mola jedynie w pierwszej kwarcie sprawili sporo problemów AGH Kraków. Przyjezdni na pierwszą przerwę zeszli przegrywając 19:21.

W drugiej odsłonie ekipa z Małopolski szybko odrobiła straty i w kolejnych kwartach regularnie powiększała przewagę. Ostatecznie rudzianie przegrali całe zawody 77:97. Jednym z motorów napędowych AGH był Maciej Maj, który w całym spotkaniu zdobył 24 punty. W Pogoni pierwsze skrzypce grał Robert Sgodzaj.

Pewnie przepustkę do II rundy zdobyła Polonia. Bytomianie zmiażdżyli przed własną publicznością Politechnikę Częstochowa 100:58. Akademicy momentami byli jedynie tłem dla Niebiesko-Czerwonych, którzy trafiali do kosza z prawie każdej pozycji. W dodatku doskonale funkcjonowała defensywa miejscowych.

26 punktów rzucił Paweł Jurczyński. 15 oczek oraz 6 zbiórek dołożył Emil Podkowiński. Częstochowianie mieli ogromny problem z zatrzymanie bytomskiego duetu, który raz po raz rozrywał obronę przyjezdnych.