W pierwszym meczu koszykarzy Pogoni z akademikami z Częstochowy górą byli ci drudzy. Do meczu w Częstochowie rudzianie mogli przystępować więc z lekkimi obawami o końcowy rezultat. Częstochowianie również bowiem chcą zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc premiowanych dalszą walką o drugą ligę.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy wygrali pierwszą kwartę. Na przerwę z minimalnym prowadzeniem schodzili jednak rudzianie 48:46. Decydująca była trzecia kwarta. W niej Pogoń była dużo skuteczniejsza. Wygrała ją 14 "oczkami" - 27:13 i w ostatnich minutach nie dała już sobie odebrać zwycięstwa.

Ostatecznie Pogoń wygrała piętnastoma punktami, 106:91. Rudzianie w tabeli nadal zajmują drugie miejsce. Mają 21 punktów po dwunastu rozegranych spotkaniach. Taki sam dorobek ma Zagłębie Sosnowiec, a do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze tylko dwa mecze. I właśnie mecz wyjazdowy w Sosnowcu w najbliższy weekend najprawdopodobniej rozstrzygnie, która drużyna jako druga awansuje do dalszych gier, obok pewnego już GKS Tychy.