Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności pożaru, który wczoraj wieczorem wybuchł w dawnym kinie "GLORIA". Nikt w pożarze nie ucierpiał, ale z przyległych do kina budynków ewakuowano ponad 40 osób. Najprawdopodobniej doszło do celowego podpalenia. Prezydent Bytomia oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu wyznaczyli nagrodę dla osoby, która pomoże w ustaleniu sprawców pożaru.

Pierwszy sygnał o gęstym dymie wydobywającym się z budynku dawnego kina "GLORIA" znajdującego się na bytomskim rynku dotarł do służb ratunkowych wczoraj krótko po godzinie 19:00. Natychmiast na miejscu pojawili się strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe oraz inne służby. Ponieważ istniało realne zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych budynków, funkcjonariusze ewakuowali w sumie 42 osoby. Na czas trwania akcji ratunkowej osobom tym służby miejskie zapewniły schronienie w autokarze. Dzięki sprawnie i szybko przeprowadzonej akcji ratunkowej, żaden z mieszkańców nie ucierpiał na zdrowiu. Pożar trwał całą noc, w związku z czym część mieszkańców została przewieziona do hotelu, natomiast większość ewakuowanych noc spędziła w domach swoich bliskich. Mundurowi z KMP w Bytomiu oraz z katowickiego Oddziału Prewencji stale zabezpieczają miejsce zdarzenia. jeszcze dzisiaj zostaną przeprowadzone szczegółowe oflędziny z udziałem powołanego w sprawie biegłego w zakresie pożarnictwa.
Z dotychczasowych ustaleń policjantów wyjaśniających okoliczności pożaru, wynika, że najprawdopodobniej doszło do celowego podpalenia budynku. Wskazują na to świadkowie, którzy na chwilę przed pojawieniem się dymu widzieli wychodzące z budynku młode osoby. Wiadomo, że podpalacze mogli być widziani przez innych przechodniów, w związku z czym prosimy te osoby o kontakt z policjantami z KMP w Bytomiu.
Prezydent Miasta Bytomia oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu wyznaczyli nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy, bądź sprawców tego pożaru.

Źródło KMP BYTOM

KOMENTARZE