Śląscy policjanci złapali 30 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się m.in. handlem i produkcją narkotyków, rozbojami i pobiciami. Wśród zatrzymanych są także podejrzani o pobicie kibica Górnika Zabrze ze skutkiem śmiertelnym do którego doszło w październiku ubiegłego roku w Rudzie Śląskiej. 

18 maja w Rudzie Śląskiej zaczął się Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego tygodnia w mieście zorganizowano Pochód Godności, w którym udział wzięły nie tylko osoby niepełnosprawne, ale również ich rodzice i opiekunowie.

 

 

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych to możliwość integracji mniej sprawnych mieszkańców Rudy Śląskiej, ale również dobra zabawa.

 

Muzeum im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej w Noc Muzeów odwiedziło sporo nocnych marków, zainteresowanych życiem eksponatów muzealnych po godzinach.

 

 

XI Metropolitalne Święto Rodziny rozpoczęło się uroczystym koncertem inauguracyjnym w wykonaniu Piotra Rubika i jego solistów w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.