Wciąż stoi i niszczeje, chociaż przez chwilę zdawało się, że dla budynku po dawnym szpitalu w Rudzie Śląskiej - Wirku nastały lepsze czasy, to szybko okazało się, że z wielkich planów nic nie wyszło. Właścicielem obiektu jest spółka Szpitale Polskie S.A., mówiło się, że w tym miejscu chce ona otworzyć nowoczesne centrum rehabilitacji. Miał to być kompleks na miarę naszych czasów, z biegiem wielkich planów nic jednak nie wyszło. O szczegółach w dzisiejszych Wydarzeniach Flash.

W najbliższy poniedziałek już po raz 39. Halembska Piesza Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę. Pątnicy w ciągu 5 dni pokonają ponad 150 km, w środę staną u stóp Maryi, natomiast w sobotę o własnych siłach wrócą do Halemby. O szczegółach w dzisiejszym serwisie informacyjnym.

 

 

Kiedyś był to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych na górnym śląsku. Dzisiaj Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej - Halembie czeka na remont z prawdziwego zdarzenia, ten ma się rozpocząć w połowie przyszłego roku. Hala sportowa przejdzie całkowitą metamorfozę, zakres prac obejmuje m.in. remont elewacji czy parkietu. Więcej w dzisiejszych Wydarzeniach Flash.

Władze Rudy Śląskiej po raz kolejny inwestują w oświetlenie dróg. Nikogo przekonywać nie trzeba, że odpowiednie inwestycje poprawią nie tylko estetykę miasta, ale pomogą również zaoszczędzić na energii przez montaż nowego ledowego oświetlenia. O szczegółach w materiale.

W Rudzie Śląskiej - Halembie doszło do napadu na placówkę bankową znajdującą się przy ulicy 1 Maja. Jeden ze sprawców został już złapany.

 

Do napadu doszło około godziny 15:45. Do placówki weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. - Póki co nie wiemy jaką kwotę udało im się zrabować. Czekamy na dokładne potwierdzenie z banku - mówi Roman Aleksandrowicz, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. W wyniku pościgu jeden ze sprawców napadu został zatrzymany. Drugi jest wciąż poszukiwany. Ranny został jeden z policjantów. Aktualnie przebywa on na badaniach w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej - Goduli.

Więcej na temat zdarzenia w jutrzejszym serwisie informacyjnym.