Kilkugodzinną dyskusją na temat sytuacji mieszkańców bytomskiej dzielnicy Bobrek, rozpoczęła się 50. sesja Rady Miejskiej w Bytomiu. Smród wydobywający się z nielegalnego składowiska odpadów prowadzonego przy ul. Pasteura uprzykrza życie mieszkańcom Bobrka. Wywożone tam śmieci sprawiają także, że skarżą się oni na problemy ze zdrowiem. W trakcie specjalnej prezentacji pokazywano jakie kroki podjęło miasto i podkreślano, że więcej w tej chwili trudno jest zrobić.

O szczegółach w dzisiejszych Wydarzeniach Flash.

Dla każdego kto dysponuje nadmiarem wolnego czasu i lubi go spędzać w kontakcie w przyrodą Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie przewiduje możliwość odbycia wolontariatu. Wolontariusze będą uczestniczyli w bieżącej działalności ogrodu, ten na do zaoferowania różne formy aktywności. Więcej w dzisiejszym serwisie informacyjnym.

Nie da się ukryć, że w województwie śląskim nie brakuje atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest park w Świerklańcu, w którym całą ekipą telewizyjną gościliśmy w sobotę przy okazji nagrania kolejnego odcinka programu Wakacje z Telewizją Sfera. Sceneria idealnie pasowała do tematu przewodniego sobotniego odcinka, w którym było wszystko to, co związane ze ślubem. Moda weselna każdego roku się zmienia, zmieniają się także zwyczaje. Młode pary coraz częściej decydują się na ślub w plenerze. Przed słońcem czy deszczem chroni je namiot. Same stroje także się zmieniają, coraz częściej odchodzimy od tradycji. Program Wakacje z Telewizją Sfera cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Wszystko dzięki zintegrowanej ekipie telewizyjnej, jak podkreśla kierownik studia Telewizji Sfera Marek Beldzik, udana realizacja  takich programów wymaga intensywnej pracy i wysiłku na wszystkich szczeblach. A już w najbliższy weekend przeniesiemy Państwa do parku rozrywki Legendia. Startujemy jak zwykle o godzinie 10:00.

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej-Rudzie zaprasza wszystkich na zwiedzanie wystawy "Jak to za bajtla bywało". Jest to doskonała okazja aby przenieść się w czasie do okresu swojego dzieciństwa. Wystawa została podzielona na segmenty związane z ważnymi wydarzeniami w życiu dziecka. O szczegółach w materiale.

Na torze przy ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu odbyły się zawody w ramach VI i VII rundy Mistrzostw Polski, a także Pucharu Polski SuperEnduro. Zawody te przyciągnęły wielu zawodników w różnych kategoriach wiekowych z całego kraju. O szczegółach w materiale.