W tym roku setki dzieci nie zostały przyjęte do przedszkoli w Rudzie Śląskiej. Trwa rekrutacja uzupełniająca. Z analiz Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ruda Śląska wynika, że każde dziecko znajdzie miejsce w przedszkolu. O szczegółach w dzisiejszych Wydarzeniach Flash.

Rozpoczęła się nowa akcja w ramach kampanii "Pucuj, Glancuj Bytom", która ma zachęcić mieszkańców do tego aby wzięli sprawy w swoje ręce, aby sami zainicjowali zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. O szczegółach w materiale.

W ramach akcji "Zmiany są konieczne. Postaw na ekologię" w Rudzie Śląskiej po raz kolejny odbył się festy ekologiczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda". Głównym celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej ekologii oraz integracja lokalnej społeczności. Impreza nie mogła by się odbyć bez wsparcia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. O szczegółach w materiale.

Na Rynku Miejskim w Siemianowicach Śląskich odbyła się impreza ekologiczna współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Ekologiczne zabawy na wesoło to sprawdzony sposób na mile spędzony czas w gronie rodziny. Udział w nich biorą udział nie tylko dzieci ale również ich rodzice.

Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom" obchodzi w tym roku jubileusz XX-lecia swego istnienia. Z tej okazji 24 czerwca na terenach sportowych Grunwaldu w Halembie odbył się jubileuszowy festyn. "Nasz Dom" rozpoczął działalność 2 stycznia 1997 roku. Powstał na bazie substancji mieszkaniowej należącej do Rudzkiej Spółki Węglowej oraz Kopalni Węgla Kamiennego "Halemba".