,,Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie życia. Kierują one wzrok w stronę przebytej drogi” Taka sentencja Christiana Schutza widnieje na folderze Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 28  im. Wincentego Janasa w Rudzie Śląskiej Rudzie.

 

Zima to czas przeziębień i zachorowań. Od początku września z objawami grypy i chorób grypopodobnych do lekarzy trafiło już w całej Polsce ok. 649 tys. osób, a ponad tysiąc było hospitalizowanych. To o 30 procent więcej niż w roku poprzednim. Lekarze apelują, że chorobę trzeba wyleżeć.

 

Zbliżają się święta, a dni je poprzedzające to czas, kiedy organizowane są jarmarki świąteczne. Taki  jarmark po raz kolejny zorganizowano w dzielnicy Nikiszowiec w Katowicach. Ta klimatyczna impreza odbyła si w miniony weekend.

 

Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego, we współpracy z przedstawicielami śląskich uczelni, stworzyła mapę stref przyrodniczo – użytkowych.

 

To już kolejne warsztaty Humanistyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 2 im Gustawa Morcinka W Rudzie Śląskiej.