Kilkugodzinną dyskusją na temat sytuacji mieszkańców bytomskiej dzielnicy Bobrek, rozpoczęła się 50. sesja Rady Miejskiej w Bytomiu. Smród wydobywający się z nielegalnego składowiska odpadów prowadzonego przy ul. Pasteura uprzykrza życie mieszkańcom Bobrka. Wywożone tam śmieci sprawiają także, że skarżą się oni na problemy ze zdrowiem. W trakcie specjalnej prezentacji pokazywano jakie kroki podjęło miasto i podkreślano, że więcej w tej chwili trudno jest zrobić.

O szczegółach w dzisiejszych Wydarzeniach Flash.

Na torze przy ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu odbyły się zawody w ramach VI i VII rundy Mistrzostw Polski, a także Pucharu Polski SuperEnduro. Zawody te przyciągnęły wielu zawodników w różnych kategoriach wiekowych z całego kraju. O szczegółach w materiale.

Mieszkańcy bytomskiej dzielnicy Bobrek mają dość, dość fetoru, który od kilku lat zatruwa im życie. Fetor pochodzi z terenu na którym niegdyś funkcjonowała Huta Bobrek. Dziś działa tam kilka firm zajmujących się odpadami. Każdego dnia na te tereny wjeżdża kilkadziesiąt ciężarówek z odpadami niewiadomego pochodzenia. By po raz kolejny zwrócić uwagę na ten problem, mieszkańcy Bytomia postanowili przejść z Bobrka pod Urząd Miejski. O szczegółach w materiale.

Jakub Snochowski nie jest już prezesem spółki Bytomski Sport. Po roku prezesowania złożył on rezygnację, zastąpić ma go na tym stanowisku pracujący od kilku miesięcy w spółce Krzysztof Bochnia. Informacje dotyczące zmian personalnych w Bytomskim Sporcie zostały podane do wiadomości publicznej w trakcie konferencji prasowej poświęconej konkursowi na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wielofunkcyjnej hali sportowej w Bytomiu.

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne ostrzega bytomian przed złodziejami podszywającymi się pod pracowników wodociągów i zachęca pracowników o okazanie legitymacji służbowej. Wiarygodność potencjalnych pracowników BPK można też weryfikować w inny sposób. Jeśli mamy wątpliwości czy osoba ta jest pracownikiem spółki możemy to sprawdzić dzwoniąc pod numer telefonu 32 39 67 174 lub bezpłatny numer alarmowy 994. Pod wymienione numery należy zgłaszać wszelkie przypadki podszywania się pod pracowników wodociągów. Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne przypomina także, że pracownicy spółki powinni posiadać pisemne upoważnienie do wejścia na teren nieruchomości. Obowiązują ich również stroje służbowe na których znajduje się logo spółki.