Hala MOSiR-u w Rudzie Śląskiej znów została opanowana przez młodych szczypiornistów. Sześć drużyn z południa Polski rywalizowało o zwycięstwo w Turnieju Autumn Handball Cup 2018 w kategorii młodzików. Gospodarzem zawodów był rudzki klub SPR Grunwald Ruda Śląska. 

Statystyki ukazują, że zimą dochodzi do zdecydowanie większej liczby pożarów, niż latem.

Szombierki Bytom w ostatnich 3 ligowych meczach poniosły 3 porażki, dlatego też sobotni mecz z Sarmacją był okazją, aby się zrehabilitować. To udało się wreszcie uczynić, albowiem Zieloni pokonali Sarmację Będzin 3:1 w meczu 8. kolejki Haiz IV Ligi.

Gwiazda Ruda Śląska pokonała 4:1 (1:1) Remedium Hybryd Novitech Pyskowice w meczu 1. kolejki 1. ligi w grupie południowej. Szczegóły w materiale.

 

 

Piknik „Z pasją po zdrowie” zawita po raz pierwszy do Rudy Śląskiej. Organizatorem wydarzenia jest Glinka Academy Celem działalności akademii, którą stworzyła utytułowana, była reprezentantka Polski w siatkówce, Małgorzata Glinka, jest wspieranie klubów siatkarskich kładących nacisk na szkolenie młodzieży. Jednym z takich kubów jest rudzki KPKS Halemba. Piknik z „Pasją po Zdrowie” rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 9:00.