26 lutego i 1 marca kierowcy oraz pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia drogowe i komunikacyjne w związku z organizacją imprez miejskich.

26 lutego /niedziela/ w Bytomiu po raz drugi organizowany będzie Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. Piotra Woźniaka – „Wira”. W związku z powyższym od 16.00 do 17.00 okresowo wstrzymany zostanie ruch kołowy, powodujący opóźnienia w kursowaniu linii autobusowych z przebiegiem po ulicach: Woźniaka, Alei Legionów, Powstańców Śląskich, Witczaka, Strzelców Bytomskich, Piłsudskiego. Utrudnienia wystąpią również w ruchu tramwajowym na linii 38 (ul. Piekarska) oraz 6, 19, 30, 49 (w rejonie ul. Chrzanowskiego).

Z kolei w środę, 1 marca /Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych/ wystąpią utrudnienia drogowe w Bytomiu – Miechowicach na ul. Frenzla /DK 94/ - odcinek od ul. Racjonalizatorów do ul. Dzierżonia. Między 11.50 a 12.00 na tym odcinku drogi nastąpi chwilowe wstrzymanie ruchu drogowego na czas przemarszu z kościoła pw. Św. Krzyża pod pomnik Ofiar Tragedii Górnośląskiej u zbiegu ulic: Frenzla i Dzierżonia.

W związku z powyższym mogą wystąpić opóźnienia w kursach na następujących liniach autobusowych: - 623 (chwilowo zamknięty odcinek drogi), - 14, 20, 92, 132, 183 (ze względu na zatory drogowe).

Kierowców prosimy o zachowanie czujności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem drogowym.

 

źródło: UM w Bytomiu

KOMENTARZE