W poniedziałek rusza rozbiórka budynku w Bytomiu bytom.pl

Fatalny stan techniczny, a także naruszenie konstrukcji budynku przez „złomiarzy” jest przyczyną natychmiastowej decyzji o rozbiórce budynku przy ul. Chorzowskiej 9. Kamienica znajduje się tuż przy głównej drodze wojewódzkiej z Bytomia do Katowic. Kierowców czekają poważne utrudnienia drogowe.

Budynek przy ul. Chorzowskiej, wyłączony z użytkowania od 1 grudnia 2016 roku, należy do osoby fizycznej, nieznanej z miejsca pobytu. Kamienica znajduje się w dyspozycji miasta /przymusowy zarząd/ i obecnie zarządzana jest przez Bytomskie Mieszkania na podstawie Uchwały Nr XVI/222/13 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 24 czerwca 2013 r.

Do zagrożenia zawaleniem się budynku przyczynił się nie tylko jego fatalny stan techniczny, ale także działalność złomiarzy – mówi Grażyna Lukoszek z Bytomskich Mieszkań. Pomimo zabezpieczeń i zamurowania wejść do kamienicy w ubiegły weekend „złomiarze” naruszyli konstrukcję budynku, wyrywając belki stalowe – dodaje Lukoszek. Przeprowadzona, 20 lutego, w budynku kontrola przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz pracowników Bytomskich Mieszkań wykazała naruszenie konstrukcji obiektu, który zgodnie z decyzją PINB-u nadaje się do natychmiastowej rozbiórki.

Rozbiórka budynku rozpocznie się w poniedziałek, 27 lutego i może potrwać nawet dwa tygodnie. W związku z tym wyłączone zostaną dwa pasy ruchu w kierunku z Katowic/Chorzowa do Bytomia. To oznacza dla kierowców poważne utrudnienia drogowe. Szczegóły zmiany organizacji ruchu zostaną podane wkrótce.

źródło: bytom.pl

KOMENTARZE