W meczu 9. kolejki II ligi koszykarze Polonii Bytom przegrali na własnym parkiecie z Biofarmem Basket Suchy Las. Niebiesko-Czerwoni szansę na awans na zaplecze ekstraklasy stracili przed kilkoma tygodniami.

Źle rozpoczęła się dla koszykarzy Polonii potyczka Biofarmem. Już w pierwszych minutach kontuzji doznał najskuteczniejszy gracz gospodarzy Emil Podkowiński. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak zwycięstwem bytomian 25:17, którzy grali szybko i z polotem.

W drugiej i trzeciej kwarcie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a obydwie drużyny grały zrywami, ale miejscowi cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie, kiedy młoda drużyna z Suchego Lasu wrzuciła piąty bieg.

Na 2 minuty przed końcem Poloniści prowadzili 4 punktami, jednak przestali trafiać do kosza. Problemów ze skutecznością nie mieli za to przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali w Bytomiu 73:70.

Najwięcej punktów dla Biofarmy zdobył Piotr Wieloch – 15. W drużynie gospodarzy pierwsze skrzypce grał Michał Nikiel, dopóki nie opuścił parkietu z powodu zbyt wielu przewinień.

Kolejne spotkanie Niebiesko-Czerwoni rozegrają w najbliższy piątek. Ich rywalem będzie Górnik Wałbrzych.